Endodoncja pod mikroskopem jest leczeniem specjalistycznym, które nie jest oferowane w każdym gabinecie dentystycznym. Mikroskop zabiegowy umożliwia leczenie według najwyższych standardów, a prawidłowo przeprowadzony zabieg leczenia kanałowego pozwala uratować zagrożony usunięciem ząb.
Jednym z podstawowych narzędzi lekarza stomatologa jest jego wzrok. Niestety obszar pola zabiegowego to bardzo często kilka milimetrów, a leczenie dotyczy często struktur wielkości dziesiątych części milimetra, w związku z tym niemożliwym staje się przeprowadzanie precyzyjnego leczenia bez zastosowania odpowiedniego powiększenia oraz silnie, równomiernie i jednolicie oświetlonego pola zabiegowego. Niezbędnym narzędziem pracy staje się mikroskop zabiegowy.
Wprowadzenie mikroskopu endodontycznego znacząco zmniejszyło odsetek niepowodzeń leczenia kanałowego. Łatwość rozróżnienia szczegółów podczas zabiegu decyduje o sukcesie klinicznym. Dla najlepszych efektów każde leczenie endodontyczne powinno być przeprowadzone pod mikroskopem.
Dzięki użyciu mikroskopu możliwe jest bardzo dokładne oczyszczenie wnętrza zęba i jego kanałów, co decyduje o skuteczności leczenia endodontycznego. Często jest on wykorzystywany przy ponownym leczeniu kanałowym, kiedy tradycyjna metoda nie odniosła oczekiwanego skutku. Można przeprowadzać skomplikowane zabiegi cechujące się największą precyzją i dokładnością - takie jak usuwanie złamanych narzędzi z kanałów oraz zabiegi z zakresu mikrochirurgii stomatologicznej i chirurgii endodontycznej. To krok naprzód w jakości profesjonalnych usług stomatologicznych, który daje szansę na uratowanie zębów skazanych już na usunięcie.
Korzyści płynące z zastosowania mikroskopu w endodoncji to: znaczne powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego, precyzyjnie wykonane leczenie kanałowe, którew zapobiega nawrotom infekcji i rewizjom leczenia kanałowego, zdecydowanie szybsze i łatwiejsze odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, dokładniejszse ich oczyszczenie oraz wypełnienie, możliwość wykonania zabiegu bez naruszenia kości i struktury korzeni, udrożnienie bardzo wąskich lub zamkniętych kanałów korzeniowych, postawienie prawidłowej diagnozy nawet w wyjątkowo skomplikowanych przypadkach chorób miazgi zębowej oraz podjęcie właściwego leczenia, możliwość usunięcia z kanałów fragmentów narzędzi endodontycznych, resztek substancji wypełniających czy innych materiałów stomatologicznych.
Mikroskop dzięki swoim zaletom wykorzystywany jest nie tylko przy leczeniu kanałowym. Szerokie zastosowanie znajduje również w profilaktyce, protetyce czy chirurgii. Badanie profilaktyczne przeprowadzone pod mikroskopem pozwala na wykrycie pierwszych nieszczelności wypełnień oraz próchnicy początkowej w bruzdach i szczelinach szkliwa.
Dodatkowa dezynfekcja i osuszanie kanału korzeniowego z zastosowaniem ozonu eliminuje 99,9% bakterii.
© Copyright 2024 - GABADENT